Kontaktandmed

Kõige kiiremini saab meiega ühendust telefoni või e-maili teel!

icon_widget_image Töötame 7 päeva nädalas! icon_widget_image Teostame töid üle Eesti! icon_widget_image +372 56488089 icon_widget_image info@stonemax.ee
  /  Vundamendid   /  5 põhjust, miks ehitada maja plaatvundamendile

5 põhjust, miks ehitada maja plaatvundamendile

Iga otsus tähendab uusi valikuid. Tahad maja ehitada? Suurepärane otsus, ent nüüd on vaja teha valikuid – kuhu? Mis materjalist? Milline vundament? Selle viimase küsimusega saame aga kindlasti aidata, sest vastuseks on plaatvundament. Ei soovita seda ka niisama, vaid edasi lugedes leiad viis kindlad põhjust, miks plaatvundamendi ehitus on ainuõige valik.

Plaatvundamendi ehitus on ainuõige valik.

1.    Vundamendi ehitus on palju kiirem kui teiste vundamenditüüpide puhul

Alustame sellest, mis on selge ka siis, kui vundamentide ehitus on võõras – võrreldes teiste vundamenditüüpidega, on plaatvundamendi ehitus kiire! Alates kaevetöödest kuni betoonivaluni läheb reeglina 2-3 nädalat, mis kogu hoone ehitusprotsessi vaadates on imelühike aeg.

Ajavõit saavutatakse tänu protsessi eripärale. Näiteks kaevetööde maht on plaatvundamendi ehitusel üsna tagasihoidlik – enamasti tuleb eemaldada ainult mullakiht. Samuti ei teki tohutus koguses pinnasejääke, mille utiliseerimine on suur kulu. Eemaldatud mullakihti saab ka hiljem kasutada planeerimis- ja haljastustöödel ning enamasti ei tulegi objektilt pinnasejääke minema transportida.

Siiski ei tähenda kiire ja lihtne protsess, et sellega tuleb toime igaüks. Kvaliteetse ja kauakestva plaatvundamendi ehitamise saladuseks on betooni, plaatide, armatuuri ja L-plokkide omavaheline hea ühendus ja korrektne nakkuvus, mille saavutamine nõuab häid põhiteadmisi ja täpseid töövõtteid. Plaatvundament Harjumaal või Hiiumaal nõuab ka veidi teistsugust lähenemist, sest pinnas on erinev.

2) Plaatvundament on soodsam kui lintvundament

Ehitustööde hinna määrab see, kuhu ehitada, mida ehitada aga ka see, kui kaua ehitatakse. Mida pikem tööprotsess, seda rohkem kulub kalleid töötunde. Plaatvundamendi hind on madalam, sest ehitusprotsess on kiirem. Näiteks ei ole vaja suuri kaevetöid, mis hoiab oluliselt töötunde kokku. Lisaks on materjalikulu väiksem ning kogu betoneerimine toimub samal päeval erinevalt näiteks lintvundamendist, mille taldmik on vaja esmalt valada ning alles peale tagasitäidete teostamist saab valada põrandaplaadi.

Rahalise võidu saab ka nutika materjalivalikuga. Näiteks soojustuskihtide paigaldamisel on hea idee kasutada võimalikult suuri plaate, mis tagab ajalise ja rahalise säästu. Teine nutikas lähenemine ei ole otseselt madalam plaatvundamendi hind, vaid võit tuleneb mujalt – lihvitud ja viimistletud plaatvundamenti ei pea ilmtingimata põrandamaterjaliga katma, vaid see võib võtta betoonpõranda rolli! Rohmakas disainlahendus sobib kenasti industriaalse sisekujundusega, aga ka majapidamisruumide, garaaži või tööruumi põrandaks.

3) Õigesti ehitatud plaatvundamendil puuduvad külmasillad 

Külmasillad ehk kõrge soojakaoga piirkonnad mõjutavad oluliselt kogu ehitise energiatarbimist, soojusefektiivsust ja üldiselt hoone heaolu. Tänapäevases ehituses on eesmärgiks külmasildade minimaalne esinemine või veelgi parem, täielik vältimine. Plaatvundament oma monoliitsusega aitab saavutada just selle viimase!

Muidugi, see õnnestub vaid siis, kui vundamentide ehitus on tehtud korrektselt. Kui endal pole oskuseid ja teadmisi soovitud tulemuse saavutamiseks, on igati mõistlik palgata appi professionaalid.

 

 

4) Plaatvundament on energiasäästlik ning aitab kokku hoida küttekuludelt 

Energiasääst ja küttekuludelt kokkuhoid saavutatakse tänu materjalidele ja ehitusvõtetele. Üheks teguriks on eelpool mainitud monoliitsus. Teiseks aga eriliste L-plokkide kasutamine. Tegu on plokkidega, mis on loodudki just selleks, et plaatvundamendi ehitamist veelgi lihtsustada ja valmiv hoone võimalikult soojapidavaks ja energiasäästlikuks muuta.

Tervikliku konstruktsiooniga L-plokkide süsteemil on minimaalne soojuskadu, fantastiline niiskuskindlust ning muutumatud niiskus- ja soojusomadused. Just see viimane tagab madalad küttekulud ka pikema aja jooksul, mil paljude teiste materjalide omadused hakkavad juba muutuma.

5) Plaatvundament sobib keerulistele pinnastele 

Otsides vundamendilahendust tavalisest keerukamale pinnasele, jääb varem või hiljem silma plaatvundamendi ehitus. Aga miks? Plaatvundament valatakse ühes tükis ning on põhimõtteliselt iseendale kandvaks aluseks! Kuna plaatvundamendi alla jääv ala kaetakse vastavalt projektile liiva, killustiku või kruusaga ning vajadusel kasutatakse ka geotekstiili, siis on igasugused vajumised ühtlased ning ei teki olukorda, et maja seinad vajuksid ja põrand jääb paigale või vastupidi.

Muidugi on selleks tarvis vaja spetsialisti, kes oskab ka kõige väiksemad detailid korrektselt ära teha. Valesti rajatud plaatvundament võib tähendada nii viltust ehitist kui konstruktsioonide purunemist. Oluline on, et tagasitäide ja tihendamine saaks õigesti tehtud, et vältida tulevikus probleeme.

  Sinu nimi *
  Sinu e-mail *
  Sõnum
  MEIE KONTAKTANDMED

  Võta julgelt ühendust!

  AMIDOT TRADING OÜ

  Liikva küla, Harku vald, Harju maakond, Eesti

  Telefon: +372 56488089