Kontaktandmed

Kõige kiiremini saab meiega ühendust telefoni või e-maili teel!

icon_widget_image Töötame 7 päeva nädalas! icon_widget_image Teostame töid üle Eesti! icon_widget_image +372 56488089 icon_widget_image info@stonemax.ee
Image Alt
Külmasillavaba

Plaatvundamendi ehitus

Plaatvundamentide täislahendused

STONEMAX
Loe lähemalt, millised on

Plaatvundamendi ehituse etapid

a

Projekteerimine

Esimeses etapis tuleb projekteerida vundamendilahendus

a

Pinnasetööd

Peale projekteerimist alustame pinnaseöödega - trasside rajamine ja vundamendialuse koorimine

a

Vundamendi ehitus

Peale pinnasetöid saab hakata l-plokkidest plaatvundamenti ehitama

Miks valida plaatvundament?

Pole hoonet, mis ei vajaks vundamenti. Ja kuna erinevaid hooneid ja eri vajadusi on rohkelt, jagub ka piisavalt vundamenditüüpe. Nende seast sobiliku leidmisel peab arvestama teatud faktoritega. Vundamendi projekteerimine on protsess, mille käigus käiakse üle kõik olulised küsimused:  milline on pinnasekiht? Mis materjale ja konstruktsioone plaanitakse kasutada? Kui suur on planeeritav koormus?

Plaatvundament on levinud lahendus eramajade ehitamisel aga ka olukordades, kus pinnas on soovitust nõrgem või kui on teada, et koormused jaotuvad ebaühtlaselt. Nimelt aitab plaatvundamendi kasutamine koormuse kanda laiemale pinnale ning tänu sellele saab vähendada või lausa vältida ehitise deformatsioone. Kehvemaks pinnaseks võib olla ka ala, kus on teada tavalisest kõrgem pinnasevee esinemine, mis muudab hoone aluse nõrgemaks. Plaatvundamendi abil saab tasandada pinnase horisontaalseid ja vertikaalseid ebatasasusi ning ümberpaigutusi. Lisaks on plaatvundamendi ehitus üks kiiremini valmivaid lahendusi ja tänu sellele tuleb hinnakujundus soodsam.

 

Plaatvundament valatakse kogu hoone alla jäävale pinnale, ehk üks suur plaat katab kogu vajaliku ala. Mugav lahendus, kus lisaks vundamendi kandvate osade valamisele kantakse samal ajal hoolt kogu põrandaplaadi valamise eest. Paksuse määramisel võetakse arvesse hoone kogu konstruktsiooni ning konfiguratsiooni ning planeerimise juurde käib reeglina ka põrandakütte planeerimine. Seda põhjusel, et põrandaküttetoru paigaldus käiks juba vundamendi sisse, mitte selle peale. Ehitusprotsessi sisse võib kuuluda ka radoonikile paigaldus.

Plaatvundamentide ehitus on üks sujuv protsess, kus betoon valatakse korraga, ilma vaheaegadeta. Valamise lõppedes on järgmiseks sammuks betooni korralik läbi vibreerimine, et eemaldada õhk ning garanteerida betooni nakkumine armatuurvõrguga. Oluline protsess, sest vibreerimata jäetud betoonis võib tulevikus tekkida probleem armatuuri roostetamisega. Ja muidugi järelhooldus, mille abil välditakse betooni liiga kiiret kuivamist. Aeglase kuivamisega aidatakse kaasa tõmbetugevuse suurendamisele. Meie abil kulgeb kogu protsess meeldivalt kiiresti. Ehitame plaatvundamente L-plokkidest, paigaldame ka radoonikile ning teeme torutöid.

Kui ei ole endiselt kindel, siis kokkuvõtvalt saab öelda, et plaatvundamendi plussideks on kiirem ja lihtsam vundamendi ehitus; fakt et see sobib ka ebaühtlasele ja kehva kvaliteediga pinnasele ning tõsiasi, et ehitusel on eksimiste võimalus viidud miinimumini. Ka pole plaatvundamendi hind liiga kõrge. Miinustena võib näha vundamendi külmumispiirist kõrgemale jäämist, mis tähendab, et soojustamise peab eriti hoolikalt ette võtma. Seetõttu on see paremaks lahenduseks hoonetele, mis on lihtsa kujuga ning mis pole ülemäära suured. Teatud oludes – saun, garaaž, ladu, sahver – ei ole vaja muretseda ka eraldi lisatava põrandakatte pärast, sest vundament ise sobib juba ka põrandaks.

HIND ALATES 95 eur /m2

  Sinu nimi *
  Sinu e-mail *
  Sõnum
  MEIE KONTAKTANDMED

  Võta julgelt ühendust!

  AMIDOT TRADING OÜ

  Liikva küla, Harku vald, Harju maakond, Eesti

  Telefon: +372 56488089