Kontaktandmed

Kõige kiiremini saab meiega ühendust telefoni või e-maili teel!

icon_widget_image Töötame 7 päeva nädalas! icon_widget_image Teostame töid üle Eesti! icon_widget_image +372 56488089 icon_widget_image info@stonemax.ee
Image Alt
Stonemaxi meeskond tunneb kõiki kivitöid

Graniitkivi paigaldus

Trepid, kiviterrassid, fassaadid jne

STONEMAX
Stonemax teab, mis on

Graniitkivi paigaldus

Kõik looduskivid on erinevate omadustega ja sellega tuleb arvestada ka valiku tegemisel. On kiviliike, mis ei sobi voolava vee ja rohke koormusega kohtadesse, ent graniitkivi on sellistesse oludesse suurepärane valik. Kuna graniiti on võimalik töödelda eri moodi, on tulemus alati erinev ja silmapaistev. Kõige olulisem on hoida silma peal, et töötlus sobiks kasutusotstarbega. Näiteks graniitkivi paigaldus kõnniteele nõuab vähemalt 5cm paksust kivi aga kui on soov sillutada autotee, peaks kivi olema vähemalt 8cm.

Graniitkivisillutist eristab mitmetest materjalidest juba see, et iga kivi sobitatakse eraldi. Kuna graniidist sillutiskivid murtakse suuremast graniidilahmakast, ei ole ükski sillutiskivi teisega identne. Olenevalt töötlusviisist on tulemuseks täringukivid või nupukivid, kas murtud või tahutud. Samas annab just see naturaalsus ning mitmekülgsus graniitkivisillutisele unikaalse välimuse.

Graniit iseenesest on külmale äärmiselt vastupidav, ent selleks et sillutise kena välimus püsiks, on vajalik korrektselt rajatud aluspind. Graniitkivi paigaldus algab aluspinna ettevalmistamisest. Peamine on eemaldada külmatundlikud pinnasekihid ning mõelda läbi vihmavee ärajuhtimine, et ei tekiks külmumise ja sulamise tsüklit, millega kaasneb sillutise kerkimine ja vajumine

Olenevalt paigaldamiskohast ning kasutusotstarbest algab graniitkivi paigaldus kas betoonaluse või liivapadja ettevalmistusega. Tavaliselt on aluspind valmistatud kahest-kolmest erinevast kihist ning tööprotsessi sekka kuulub ka kihtide tihendamine. Graniitkivi paigaldus on kohaks, kus ei tasu kokku hoida. Just see on võtmeks, et lõpptulemus püsiks põlvest põlve.

Tõsi, looduskivi paigaldamine võib näiteks betoonkiviga võrreldes kallim olla, ent unikaalne tulemus on garanteeritud. Selleks, et kallim paigaldus ära tasuks, on tark mõte valida professionaalsed töölised, kellel on piisavalt kogemust ja kvaliteetsed tööriistad.

Paigalduse hind al. 50 eur/m2

  Sinu nimi *
  Sinu e-mail *
  Sõnum
  MEIE KONTAKTANDMED

  Võta julgelt ühendust!

  Liikva küla, Harku vald, Harju maakond, Eesti

  Telefon: +372 56488089