Kontaktandmed

Kõige kiiremini saab meiega ühendust telefoni või e-maili teel!

icon_widget_image Töötame 7 päeva nädalas! icon_widget_image Teostame töid üle Eesti! icon_widget_image +372 56488089 icon_widget_image info@stonemax.ee
  /  Üldehitustööd   /  Fibo ploki ladumine

Fibo ploki ladumine

Fibo plokkide nimetus on tuttav ka neile, kes igapäevaselt ehitusmaailmas ei tegutse. Plokid on tuntuse saavutanud tänu stabiilsele ja kõrgele kvaliteedile, heale kasutusmugavusele ning laiale valikule. Projekteerija jaoks ei ole fibo plokkide kasutamisel mingeid piiranguid. Ehitajate jaoks on fibo ladumine kerge ja kiire. Tellija jaoks tähendab fibo plokkide valimine väiksemat raha- ja ajakulu.

Tellija jaoks tähendab fibo plokkide valimine väiksemat raha- ja ajakulu.

Fibo plokid valmistatakse fibo kergkruusast (ehk keramsiid) ning tsemendist. Võrreldes klassikaliste looduslike täitematerjalidega, on kergkruus umbkaudu 4 korda kergem! Plokkide kergus teeb nende tõstmise ning ladumise kergemaks ning mugavamaks. Poorsus ja keraamiline täitematerjal aitavad tagada hea külmakindluse ning jämepoorne struktuur selle, et niiskus ei saa kapillaarselt levida. Lisaks on fibo plokkidel väga kõrge tulepüsivus.

Just eelmainitud põhjustel on fibo plokid kujunenud erinevate hoonete ehitamisel üheks levinumaks lahenduseks. Abiks on ka järjepidev tootearendus. Näiteks 2016. aastal tehtud fibo plokkide tootevaliku uuendus – tapp-liites plokkide vertikaalvuuk. Selle muudatusega saavutab kokkuhoiu müürisegu ja viimistlusmaterjalide osas, tõuseb ladumise ning üleüldiselt ehituse kiirus, sirge seina hoidmine on lihtsam ning seina pind siledam.

Kuigi kaalult kerge, on fibo plokkide survetugevus piisav, et kasutada neid plokke ka mitmekorruseliste hoonete ehitamiseks. Ei ole vaja muretseda külmasildade ega kastepunkti pärast. Fibo sein on koheselt kuiv ning valmis ehituse jätkamiseks.

Fibo plokkide ladumine on tehtav ka neile, kel vähem ehituskogemust. Ehitusprotsess ise on lihtne. Kõige olulisem on see, et tööga ei kiirustataks ning seda eriti esimese rea juures. Ladumist peab alustama nurgast ning kui esimese rea plokid on segupeenrale asetatud, on vaja veenduda selles, et plokirida oleks kindlasti loodis. Vaid selle abil saab garanteerida, et valminud hoonel on sirged seinad. Kui võtad esimese plokirea ladumiseks natukene rohkem aega, et veenduda selle täpsuses, läheb järgmiste ridade ladumine kiiremalt ja kvaliteetsemalt.

Ja seejärel polegi muud kui jätkata! Plokkide paigutamisel väljavalguv segu on normaalne osa protsessist. See on vaja kelluga eemaldada ning tulemuseks on ühtlase täitega vuuk. Nurki ladudes peab jälgima, et vertikaalvuuk saaks täidetud müüriseguga. Arvestama peab ka armatuuriga. Seinte üksteisega sidumiseks sobib ca 20 cm pikkune armatuurvarras. Ülekate peab olema ca 30 cm ning peab olema tehtud seina sirgel osal. Armatuur peab igal juhul jääma ka segukihi sisse.

Nagu öeldud, fibo plokist maja ehitus on tehtav ka nende jaoks, kellel ehituskogemus puudub. Ise tegutsedes peab aga arvestama suurema ajakuluga ning tõsiasjaga, et üks või teine asi võib kogemuse puuduse tõttu pisut untsu minna. Kui tahad oma aega teisiti kasutada, on professionaalide palkamine hea lahendus. Kogemustega meistri käe all on ehitusprotsess kiire, lihtne ja lõpptulemuses ka odavam. Meie juures on fibo ladumise hinnad alates 18 eur/m2. Ja võid olla kindel, et asjatundlikult laotud fibo plokkidest ehitis kestab kaua ja nõuab minimaalset hooldust.

Ladumise hinnad algavad 18 eurot /m2.

  Sinu nimi *
  Sinu e-mail *
  Sõnum
  MEIE KONTAKTANDMED

  Võta julgelt ühendust!

  AMIDOT TRADING OÜ

  Liikva küla, Harku vald, Harju maakond, Eesti

  Telefon: +372 56488089